23.3.2021
 
Tento týden už bychom měli ve znamení Velikonoc a velikonočních tradic. Pracovní listy naleznete v příloze, na facebookových stránkách mateřské školky a opět ve stojánku před budovou školky.
Pracovní listy si i vymalujte. 
 
Pokyny k nim máte zde:
1. Angličtina - vymaluj duhu podle barviček dole. Rodiče zkouší dětem říkat barvičky anglicky a děti podle anglických pokynů zkouší duhu vybarvit
2. Grafomotorický list - ozdob vajíčko - procvič grafomotorické prvky
3. Domalovánka - domaluj obrázky na pracovním listě, ten si pak vybarvi pastelkami
4. Zrakové vnímání - Najdi jediného samotného zajíčka
5. Dokresli správný počet vajíček - vajíčka si pak barevně vymaluj
6. Velikonoční tradice - prosíme rodiče, aby přiblížili dětem velikonoční týden a jeho tradice. Na pracovním listě najdete krátké popisky ke každému dni (Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílá sobota, Boží hod velikonoční, Velikonoční pondělí), které prosím přečtěte dětem. Ony podle popisků přiradí předměty na obrázku k jednotlivým dnům. Pak si je barevně vymalují. 
7. Vybarvi vajíčka podle instrukcí
8. Zajíček - pravolevá orientace - všechny zajíčky, kteří se dívají doleva vymaluj HNĚDOU pastelkou, zajíčky dívající se doprava vymaluj ŠEDOU pastelkou
 
Páteční grafomotoriku zašleme v úterý (jako každý týden)
 
 
Přikládáme Vám pro inspiraci typ velikonočního zdobení vajíček. Zkuste si s dětmi udělat velikonoční výzdobu a vajíčka si krásně nazdobit :-)