29.3.21
 
Zasíláme Vám opět úkolky pro předškoláky na tento týden. Věnovali bychom se opět tématu Velikonoc, takže pracovní listy jsou opět v tomto duchu. Zítra opět pošleme Metodu dobrého startu. Vše opět najdete i ve stojánku před školkou. (kdo si nemůže pracovní listy vytisknout).
 
Popis pracovních listů:
1. Najdi stejný stín - přiřaď správný stín zajíčka. Spoj vždy jinou barevnou pastelkou.
2. Najdi 5 rozdílů - rozvoj zrakového vnímání - na pracovním listě najdeš dva obrázky. V prvním z nich je ukryto 5 rozdílů. Na druhém obrázku už se skrývá rozdílů 10. Zkus je všechny objevit. Oba obrázky si poté barevně vymaluj
3. Vybarvi vajíčka v košíčku podle instrukcí.
4. Předmatematická gramotnost + zrakové vnímání - Vystřihni a dle správného vzoru na vajíčku přiřaď do správného sloupečku, dávej však pozor na velikost vajíčka. Do sloupečku zařazuješ vajíčka jak podle vzoru, tak podle velikosti, kterou máš nahoře určenou daným čtverečkem. 
5. Předmatematická gramotnost - vystřihni pomlázky a podle velikosti je správně seřaď a nalep na druhý papír. Pomlázky si barevně vymaluj.
6. Grafomotorické cvičení - správně cvič obloučky, jak zajíček skáče přes vajíčka
7. Spoj správně rozbitá vajíčka a poté si je pěkně vymaluj
8. Koordinace oka a rucka - obtáhni slova
 
 
Zasíláme krátkou inspiraci pro Vás i děti. Tentokrát jsme vybrali pokus s barvičkami, který si při volné chvilce můžete s dětmi doma vyzkoušet. 
 
 
Odkaz na video:

 
 
Snad je Vám vše jasné, pokud byste měli s něčím problém nebo potřebovali pomoci či poradit, určitě se nám ozvěte. Rádi Vám budeme k dispozici a pomůžeme
 
 
 
 
 
 
Vaše paní učitelky od velošků